Czy języki obce są dla wszystkich?

Każdy z nas jest w stanie opanować dowolny jeżyk obcy. Jedne z nich są trudniejsze, inne znacznie prostsze. Jednakże wszystko jest w zasięgu ręki, a mówienie, że ktoś się do tego nie nadaje, jest nieprawdziwe. Często jednak wymagamy od siebie zbyt wiele. Niektórzy myślą, że nauczą się języka w kilka tygodni. Po czym wciąż nic nie potrafią. Wtedy najczęściej się poddają i rezygnują, a jest to duży błąd.

Najlepszym przykładem są osoby starsze, które w swoim ojczystym języku mówią poprawnie i bezproblemowo. W momencie rozpoczęcia nauki języka obcego nie są w stanie opanować prostych rzeczy. Przyjmuje się, że wiele osób się załamuje, nie widząc rezultatów. Jeśli jednak ktoś musi się nauczyć języka, to nawet po przerwie, wraca do nauki. Sam sobie stawia jednak pytanie – Czy jestem w stanie się tego nauczyć ? Odpowiedź może być tylko jedna. Jest, każdy jest w stanie opanować jeżyki obce. Nie jest to nic ekstremalnie trudnego.

Istnieją osoby, które potrafią nauczyć się płynie komunikować w języku obcym po kilku miesiącach nauki. Z drugiej strony mamy przypadki osób, które po wielu latach wciąż mają problemy z podstawami i gramatyką. Pytanie tylko, czy w tym drugim przypadku problemem są umiejętności przyswajania wiedzy. Prawda jest taka, że to nie jest żaden problem. Jeśli potrafiliśmy nauczyć się mówić po polsku, to nauczymy się każdego innego języka. Jeśli ktoś ma chęci i cel, to nic dziwnego, że nauka zajmuje mi pół roku. Wystarczy zacząć się uczyć i nie szukać wymówek. Nie musi to być jednak trudne i skomplikowane. Jest wiele prostych i przyjemnych metod nauki.

Jednym z podstawowych problemów w trakcie nauki, jest zbyt małe obcowanie z językiem. Jeżeli ktoś postanowił sobie, że będzie uczył się dwa razy w tygodniu angielskiego, to zapewne nie nauczy się zbyt wiele. Zobacz korepetycje Mierzyn niedaleko Szczecina jeśli jesteś zainteresowany intensywnym kursem. Kluczowe jest w nauce, aby oswajać się z językiem. Można robić to, chociażby poprzez oglądanie filmów, czytanie książek lub próby rozmowy w obcym języku. Samo wykuwanie regułek nie zagwarantuje praktycznie nic. Najlepszym przykładem są dzieci. Nic dziwnego, że obecnie uczą się angielskiego już w przedszkolu. Im szybciej zaczną obcować z językiem, tym szybciej go opanują. Nie uczą się przecież żadnych reguł, a potrafi czasem więcej niż dorosłe osoby.